Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baseball 2013 pokračování

Český pohár kadetů - 2013
  1. Kotlářka Praha
  2. Arrows Ostrava
  3. Draci Brno
  4. Technika Brno
  5. Hroši Brno
  6. Eagles Praha
  7. Angels Trnava
  8. Akademie U14
  9. Nuclears Třebíč
  10. Sharks Spálené Poříčí
  11. Olympia Blansko

***

Kadeti na MČR 2013


  1. Draci Brno
  2. Technika Brno
  3. Kotlářka Praha
  4. Arrows Ostrava
  5. Eagles Praha
  6. Hroši Brno

Reparát po nepříliš úspěšném poháru vyšel. 

Na letošní MČR se tým starších kadetů poctivě připravoval. Vetšina z týmu měla během a po prázdninách velmi náročný baseballový program. Jednotlivci z řad kadetů se zúčastnili akcí kvalifikace Junior League (Polsko), mistrovství Evropy U16 (Švédsko), Junior League World Series (USA), Mundial Hit (Itálie), mistrovství světa (Tchaj-wan) a ješte stihli absolvovat drakovský Work Hard kemp a zejména po fyzické stránce náročné kadetské soutředění v Hluboké. Poslední týden prázdnin už zase patřil baseballu v naší jihomoravské oblasti, kde jsme sehráli zápasy s nejlepšími týmy z ČR v kategorii U16.

Nakolik tento program hráči zužitkují na MČR měl ukázat tento víkend (27.9. – 29.9.).

Letošními ogranizátory byli ostravští Arrows, kteří si pořadatelstvím zajistili postup na tento závěrečný turnaj. Další účaštníci byli pražští Eagles a Kotlářka a brněnští Hroši a Technika.

Celý turnaj byl pro nás daleko klidnější díky neocenitelné pomoci Hynka Čapky,  trenéra A-týmu, se kterým se, co se týče baseballových vědomostí a zkušeností, nemohl žádný z ostatních trenérů rovnat.

Hned v pátek nás jako první soupeř ve skupině čekali Eagles.

Spolehlivý nadhazovač Adam Stejskal však soupeře nepustil k ničemu vážnějšímu a zápas jsme v poklidu odehráli s výsledkem 17:1. Zápas dohazovali Radim Šedý a Ondra Svoboda.

Těžké zápasy však teprvě měly přijít. Hned večer nás čekal poslední roky osudový soupeř, Arrows. Tým který nás vyřadil z poháru, tým se kterým jsme loni prohráli ve finále MČR. Teď se mělo ukázat jestli se náš tým poučil z chyb vedoucích k vyřazení z poháru, teď se měla ukázat připravenost, odhodlanost a pokora týmu.

První představení Jana Nebenführa na kopci dopadlo skvěle. Pálkaři  Arrows s jeho nadhozy bojovali a v případě odpalu jej podrželi skvěle hrající polaři. Na kopci se po Honzovi ještě představil Martin Červinka a Martin Bareš. K výbornému výkonu v poli a na kopci se přidala nebezpečná pálka (korunována homerunem Martina Kalábka) a my jsme tak mohli slavit přímý postup do semifinále a vitězství nad domácími Arrows 11:3.

Sobotní odpoledne patřilo prvnímu semifinálovému zápasu Draci vs. Kotlářka. Kotlářka, dominantní vítěž ČBP má v týmu spoustu skvělých hráčů a bylo jasné, že tento zápas bude jeden z nejtěžších v této sezóně. Na kopci se opět představil Jan Nebenführ. I přes tlak soupěře se dlouho nepodařlo soupeři doběhnout na domácí metu a my jsme mohli bod po bodu zvyšovat svůj náskok. K vidění byla spousta pěkných akcí. Nejhezčí zákroky turnaje, které by americká sportovní stanice ESPN vysílala jěště týden, však předvedl shortstop Kotářky, Filip Smola.
Za stavu 3:0 však přisla nepovedená 5. směna a Kotlářce se podařilo skórovat hned 4x. Byla to velmi obtížná situace. Hráči se však ukázali natolik zkušení a zachovali klid. Zdrcujícím tlakem v dohrávce otočili zápas po sérii několika hitů na daleko přijatelnější stav 6:4. Náš střídajíci nadhazovač Ondřej Furko následující dvě směny soupeři doběhnout nedovolil a nás tak čekalo finále po velmi cenné a vydřené výhře 6:4.

Druhé semifinále bylo velmi atraktivní. Technika vs. Arrows. Nadhazovač techniky Kryštof Trávník (těšící se velmi aktivnímu fanklubu mezi hráči z řad Draků) držel Ostravu pevně na uzdě. Na straně Ostravy se jako druhý v pořadí na kopci předvedl talentovaný Ondra Satoria. Hráči Draků si zápas přišli užít a společně s Hrochy udělali skvělou diváckou kulisu. Ani mexické vlny, ani chorály oslavující brněnský hokejový velkoklub však nedokázaly pálkaře na žádné  straně vyburcovat natolik, aby překonali skvěle házející dominantní nadhazovače. Na konci zápasu a stavu 2:2 se odehrála nejdiskutovanější akce turnaje. Krádež  domácí mety jedním z hráčů Techniky a následný vyhlášený safe rozhodčím nám určil soupeře do finále. Soupeře z Kraví hory.

Technika si za celý turnaj svoji předvedenou hrou udělala velký respekt a zaslouží velké uznání.

V neděli nás už čekal poslední zápas sezóny, finále, které za Draky skvěle odházel Filip Čapka. Technice se nepodařilo doběhnout ani jednou a vzhledem k tlaku vedoucímu k postupnému narůstání počtu bodů na naší straně, jsme se z vítězství mohli radovat předčasně, a to v páté směně díky desátémů doběhu.


Skvěle fungující obrana spolupracující s nadhozovači a výborná pálka po celý turnaj nám zajistila zisk poháru pro nejlepší tým ČR do šestnácti let. Draci ukázali že se z chyb na poháru dokonale poučili a díky vyrovnanému týmovému výkonu od prvního do posledního zápasu získali titul mistr ČR v kategorii kadetů pro rok 2013.

Gratulace patří Filipu Čapkovi, který si z MČR odnesl ocenění pro nejužitečnějšího hráče.

Poděkování patří zejména Arnoštovi, ve kterém měly obvláště letos všechny drakovské týmy velkou podporu a oporu, Frantovi Vašourkovi, který se celý rok klukům poctivě věnoval a také rodičům, kteří tým celou sezónu podporovali. (A taky Báře Vaškové za super fotky).

Díky kluci, škoda že už je konec.

Martin Rašek
 
 
Převzato ze stránek brněnských Draků - http://www.draci.cz/

******

Junioři Mistři ČR

Aktualizováno!! O skvělé zakončení Dračí sezóny se postaral tým juniorů, když zvítězil v pátém zápase nad Technikou Brno 16:6. Série skončila 3:2 na zápasy a Draci se stali Mistry ČR pro rok 2013.

Zápas jsme začínali na kopci s Janem Svobodou, který byl při absenci Michala Sobotky naše jednička. Soupeř proti nám postavil také svoji jedničku. Zápas začal lépe pro Techniku, která získala za první dvě směny 6 bodů díky naším chybám v obraně. Nám se na začátku zápasu dařilo prosazovat pouze sporadicky a po třetí směně svítilo na tabuli stav 6:3 pro Techniku. Na začátku čtvrté směny přišel velký zlom kdy se nám nejdříve v obraně podařilo z obrany vyváznout bez bodu díky skvělému příhozu Filipa Moštěka na domácí metu. Tento zákrok jakoby vyburcoval naše pálkaře k neuvěřitelnému výkonu a po sérii hitů a chyb soupeře přidáváme 6 bodu a stav zápasu začíná být příznivější. Naši nadhazovači již nepovolují soupeři doběhnout a nám se daří zasadit poslední ránu soupeři v podobě šesti bodů v dohrávce sedmé směny, čož nám zašiťuje vítězství rozdílovým výsledkem. V tomto zápase jsme ukradli neuvěřitelných 14 met a odpálil 16 hitů.

Konečně přišlo vytoužené vítězství celé série a strhla se velké vlna radosti. Všichni kluci si za svůj výkon zaslouží obrovský respekt, během celé série ukazali velkou bojovnost a chuť po vítězství.

O vítězství se letošní rok zasloužili: Arnošt Dubový, Michal Sobotka, Roman Gumenyuk, Dan Kocour, Jan Bartl, Jan Rašek, Michal Kováč, David Javorský, Vašek Jukl, Adam Hajtmar, Jan Svoboda, Jan Rovný, Filip Moštěk, Vojtěch Pospíšil, Lukáš Janíček, Petr Jareš, Martin Červinka, Martin Kalábek, Adam Jarolím, Lukáš Menšík, Radim Šedý, Jan Nebenführ, Martin Bareš, Filip Čapka. A navíc v době největšího nedostatku hráčů nám pomohl ještě Filip Hudák.

Za celou sezónu bych rád poděkoval všem hráčů, Frantovi a Honzovi Vašourkovým a hlavně všem rodičům, kteří nás celou sezónu podporovali a pomáhali a s odvozem hráčů při výjezdech. A také patří dík všem co nás přišli podpořit v důležitém kroku pro klub Draků Brno a to získání šestého titulu v jednom roce.

Jan Altrichter

Arnošt Nesňal
 
 

Podle stránek Draků Brno - http://www.draci.cz/