Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takřka všechny tyto příspěvky jsou přeneseny z oficiálních stránek brněnských Draků a to z důvodu snadnější dosažitelnosti informací o Radimovi a hráčích stejné věkové kategorie...

***************************************

2005

„VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU !! „
(s dovolením jsem si vypůjčil hokejový výkřik R. Záruby a baseballový Pavla Chadima)

Letošní OPEN Mistrovství republiky ve stativovém baseballu (T-ballu) bylo svěřeno Jablonci a tak jsme se v pátek 24. června v 11.00 hod. SEČ vydali na dalekou cestu do Severních Čech – do krásného areálu v Srnčím dole a hlavně za příjemnými lidmi – partou okolo J. Výbory.
Po cestě nás u Jihlavy potkává malý problém s poruchou jednoho „nejmenovaného“ Renaulta – přeskládáváme tedy děti i zavazadla do dalších aut a jedeme dále . . .


V pohodě jsme dorazili do Jablonce, seběhli do Srnčího dolu a čekal nás v pátek jediný zápas, ale za to asi s nejtěžším soupeřem – Sokol Altron Krč. Celou skupinu B doplnily ještě týmy Pipasu Brno a Katalpy Ostrava – tedy dost těžká skupina. Skupinu A tvořily: domácí Blesk Jablonec, Olympia Blansko, Kotlářka Praha a Cannibals Šumperk.

1. zápas:
Na „vedlejší“ hřiště nastoupilo těchto 9 Dráčků: P -Martin Červinka, C – Martin Šidlík, 2B – Dan Janas, SS – Adam Hajtmar, CF – Vladan Jarolík, LF – Petr Jareš, RF – Martin David a 2 posily z Hrochů: 3B – Jakub Ondráček a 1B – Svaťa Kraut. Tým dále tvořili: Filip Čapka, Lukáš Bastl, Martin Kalabek, Radim Šedý, Lukáš Kozoň a Michal Kozoň.

Sehráli jsme nádherný zápas s Krčí, možná ještě hezčí, než pozdější finále. Hrály se famózní hry, body se dělaly velice těžko, oba týmy měly vynikající vnitřní pole, Krč byla na pálce trošičku důraznější, takže nám ve 4. směně udělala 2 body a to ještě náš catcher domácí metu jen šlapal, kdyby soupeře tečoval, dostali jsme jen jeden bod. . .
O kvalitě hry pole svědčí ten fakt, že zápas (6.směn) byl dohrán za 35 minut místo teoreticky možných 75 minut. Výborným poznatkem bylo to, že musíme v sobotu ráno přijít dřív a potrénovat odpaly ze stativu . . .Jinak jsme nemohli kluky nic jiného než pochválit za předvedenou hru . . .
V areálu jsme ještě zůstali, abychom okoukli naše další soupeře (Pipas a Ostravu), udělali jsme si pár poznámek o pálkařích a odjeli se ubytovat do hotelu, který byl přímo na fotbalovém stadionu v Jablonci.


2. zápas:
Jak již bylo napsáno, ráno jsme se věnovali hlavně pálce, abychom další soupeře trošku potrápili . . . Nastoupili jsme proti rivalům z Pipasu Brno, zápas se hrál na hlavním hřišti (nastěhovali jsme se do vítězného dogoutu - který jsme do konce turnaje z pověrčivosti neopustili), kluci začínali na pálce a hned úvodu dal Áda na obsazené 2 mety oběhový homerun, v další směně jsme přidali další 3 body a bylo po zápase. Pole předvedlo opět kvalitní výkon, soupeři jsme povolili jeden jediný bod a výhra 10 : 1 byla na světě.

3. zápas:
a čekala nás tradičně „pálkařsky“ výborná Katalpa Ostrava. Naše obavy se potvrdily hned v 1. směně, kdy nám byly nabušeny 4 body a tak tak jsme se dostávali z pole. . . Nebylo to však na naše chyby, ale na tvrdé a dlouhé odpaly malých ostraváků, naši kluci to však v dohrávce otočili na 5 : 4 (Áda rozložil soupeře dalším běžeckým homerunem za 3 body). Ostrava ještě jednou zakousala za 3 body, ale to již bylo vše. Kluci v dohrávce 2. směny vyrovnali na 7 : 7 a pak jsme body přidávali pouze my. Hřebíkem do rakve soupeře byl Ádův další homerun a celkové skóre se nakonec zastavilo na stavu 15 : 7 a byli jsme v semifinále.

Zůstali jsme chvilku na hřišti, abychom okoukli našeho semifinálového soupeře, kterým se po zajímavém boji stala Olympia Blansko. . . Hned jsme začali tušit, co nás v souboji se „starým lišákem“ Otou Kostkou čeká . . . .
Kluky jsme za odměnu vzali vykoupat do místní přehrady, trošku jsme ve vodě zablbli, aby neměli v hlavě jen baseball a šli se v klidu vyspat na nedělní boj o medaile. . . . Vedení mužstva se chystalo na zápasy v místní pizzérii a jak se později ukázalo – asi důkladně . . .


Semifinále:
Do zápasu jsme šli jako hosté, protože Olympia vyhrála bez prohry skupinu A.
Začali jsme skvěle – Adam posílá soupeři pro výstrahu svůj další homerun a dovážíme 3 body ! Soupeř odpaluje 3 x na Adama a jsou z toho 3 rychlé outy a
padá z nás nervozita. . . V další směně přidáváme další 3 body a hru soupeři znechutil náš nejmenší a nejmladší – Marťas Červinka dalším homerunem !
Olympia kontruje homerunem svého nejlepšího pálkaře Konopiského, snižuje na 6 : 3, ale to nás nijak nerozhazuje . . . Ve 3. směně se nám na pálce nedaří, rychle musíme bránit. Ota vytahuje svou „lišáckou“ zbraň – hru nenápadných ťukanců – plkanců, ale naše pole má rychlé nohy a přesnou ruku, takže hrajem bez bodu. . .
Ve 4. směně zasazujeme soupeři rozhodující úder – Marťas opět na metu, Adam je sice nezvykle out z „luftu“, ale pak přichází odpaly Svatě Krauta, dvoumeťák Dana Janase, odpal Vladana Jarolíka, posun od Martina Davida, odpal Petra Jareše a k tomu velice agresívní posílání Aleše u 3. mety domů a vezeme 4 body.
Soupeři povolujeme v dohrávce 4. směny pouze bod a v další směně žádný a je konec ! Výhra 10 : 4 a jdeme do finále ! ! !


Finále:
A tam nás čeká známý soupeř z pátečního odpoledne – Sokol Altron Krč. Před zápasem jsme udělali jeden důležitý tah – povzbuzovali jsme Blansko v boji o 3. místo (Blansko vyhrálo)- Olympia nám to vrací a hned jsme měli v při finále v publiku o 15 hlasů navíc ! Navíc podpora domácích příznivců a nutno nezapomenout na početnou skupinu rodičů z Brna – a v podstatě celá tribuna je brněnská !!
Zápas ještě nezačal a ve vzduchu je cítit nervozita, protože pražští koučové se odmítají bavit o snížení výšky stativu, navíc prohráváme losování – jsme hosté – nezbývá tedy než jít pálit.
Kuba Ondráček pozdravil Prahu dvojmeťákem, Marťas ho posunuje sice za cenu outu, ale Adam znovu dvojmeťákem otvírá skóre. Svaťa dalším odpalem posunuje Adama a nakonec dovážíme domů i Adama – stav 2 : 0. Jdeme bránit, ale Krč nádhernými odpaly přes vnitřní pole nejen vyrovnává, ale ještě 2 body přidává a prohráváme 2 : 4. Ve druhé směně dovážíme domů bodík a snižujeme na 3 : 4 – jsme opticky v kontaktu a to je pro kluky důležité. Krč na 2 outy naplnila všechny mety – vypadá do hrozivě – tvrdý odpal přes střed hřiště však opět končí přímo v rukavici „malého – velkého“ Marťase (v zápase už podruhé a naštěstí NE naposledy !). Tribuny bouří, fandí se mohutně a kluci to zřejmě slyší a cítí !
Jdeme na třetí pálku a po odpalech Adama a Svatě obsazujeme 2. a 3. metu – vše bez outu, ale bohužel další 2 odpaly končí ze vzduchu v rukavicích soupeře a další pálkař je out (jako kdyby se teď kluci zhlédli ve svých nejstarších vzorech!), Krč jde pálit, ale do cesty se jim staví další „malý – velký“ – tentokrát Danda Janas – první odpal chytá a outuje na 1B a potom si chytí 2 luftíky jdeme znovu pálit! Zápas se přelívá do druhé poloviny a je potřeba něco vymyslet, ale na pálku nám jde 8. a 9. pálkař. . . Aleš si na chvilku vypůjčuje Otovu taktiku úlivek – soupeři se to nelíbí a asi 10 minut se nehraje, ale my máme obsazené 2 mety !
Další 2 pálkaři jsou out, že by se opakovala přechozí směna ? Ale kde se vzal, tu se vzal - na pálce je Adam – odpal končí u plotu a je z toho další homerun a vedeme 6 : 4 ! V dohrávce Krč naplnila opět všechny mety, ale naše obrana povoluje pouze 1 bod a útok opět končí na 2 outy z luftu – tentokrát v rukavici Svatě na 1. metě !
V 5. směně jdou opět naši „poslední“ pálkaři na metu a pak je Kuba Ondráček stahuje tvrdým odpalem k plotu domů a vedeme 8 : 5 ! Jdeme opět bránit, ale chuť jim bere opět Marťas – jeho rukavice vystřeli proti dalšímu tvrdému odpalu a tak v zápase potřetí zastavuje soupeře ! Vzápětí ještě zastaví dalšího pálkaře příhozem na 1. metu a vše ukončujeme bravurní hrou – soupeř pálí dozadu, míč přeskakuje naše polaře – naštěstí Vladan nespí a přihazuje Adamovi, ten dlouhým hodem háže na 3. metu, kde famózní hrou zastavujeme „drzého“ pálkaře ! Diváci tleskají snad 5 minut, soupeř kroutí hlavou a nechápe a my jdeme naposledy (snad) pálit.
Říkáme si s Alešem: náskok 3 bodů je dost, bude to stačit ? Za 20 vteřin už je to o 4 body – Adam a další homerun (celkově na turnaji ŠESTÝ !) Další naši snahu už soupeř nepřipouští a začíná nám nejdelší dohrávka na turnaji . . . .
Soupeř má bojovou poradu, tribuna bouří a my máme s Alešem 220 tepů/min.
Krč začíná posledním pálkařem, resp. pálkařkou a Natálka Matějková nám posílá do pole dlouhý odpal, který ale zastavujeme, takže je obsazená jen 1. meta. Pak přichází asi nejdůležitější moment této hry – pálkař Krče posílá daleký a vysoký pozdrav k nám do levého zadního pole . . . . Za celý turnaj nešel na Petra Jareše ani jeden takový odpal, takže naděje asi není veliká . . . Ale stalo se to, na co by si nikdo z nás asi nevsadil (při vší úctě k Petrovi) – balón končí v jeho rukavici a 1. out ! Pak však přichází nejlepší pálkaři Krče a dva odpaly a doběh 9 : 6 . . .
Přemýšlíme nad poradou a uklidněním kluků, ale nakonec je necháváme hrát, další odpal jde na Adama, který v klidu sám šlape 2. metu, soupeř sice dobíhá, snižuje na 9 : 7, ale máme 2 outy. . . . Další pálkař Krče – posílá pomalý odpal znovu na Adama, který míč sbírá v běhu a bezchybně přihazuje Svaťovi na 1. metu – OUT – KONEC – ZLATO ! ! !
A pak už jen radost, radost a radost ! Bouchání zátek šampaňského (dětského),
zlaté medaile na krku a krásný pohár !
Nikomu se z krásného areálu nechce, ale nakonec odjíždíme do „naší“ jablonecké pizzérie, kde další 2 hodiny slavíme. . . . .

Blahopřeji ze srdce všem 15 klukům, trenérům Alešovi Klimešovi a asistentovi Hynkovi Čapkovi (který bohužel přišel o finále) i dalším, kteří se celý rok mladším žákům věnovali, když trenéři nemohli díky svému zápasovému vytížení koučovat.

Děkuji všem rodičům a příznivcům (zejména početné „hroší rodině“) za mohutnou podporu na celém turnaji, protože si myslím, že nás bylo nejvíc a taky nás bylo nejvíc slyšet !
Klukům děkuji za nejen nádhernou, famózní předvedenou hru, ale i za vzornou reprezentaci oddílu !

P.S. A Alešovi díky, že jsem to mohl prožít s Vámi ! Bylo to Super !

Zapsal ze všech svých poznámek - Ivo

*********************************************

2006

Letošní OPEN Mistrovství republiky ve stativovém baseballu (T-ballu) mladších žáků se odehrálo v severomoravském Šumperku v hezkém přírodním areálu a nutno na úvod říct, že bylo perfektně zorganizované ...
Domácí pořadatelé navíc objednali nádherné počasí a tak nic nebránilo tomu, aby malí kluci rozehráli 23. června baseballové partie, na které se celý rok těšili a připravovali ...


Do Šumperku se vydáváme s 12 hráči a tříčlenným trenérským týmem (Aleš Klimeš, Tomáš Furko a Ivo Müller), po cestě s Alešem tak dlouho probíráme všechno možné – od sestavy až po soupeře, že za Olomoucí míříme směrem na Ostravu a až v Hranicích si říkáme, že jedeme nějak jiným směrem . . Naštěstí jsme vyjeli s dostatečným předstihem, takže nějaká půlhodinka nás nemůže rozhodit. . . . Po cestě jen přemýšlím, jestli Alešovo vyjádření, že po 3 titulech by bral i 3. místo myslí vážně . . .

Nalosováni jsme do skupiny A spolu s Šumperk Cannibals, Bleskem Jablonec a Kotlářkou Praha, skupinu B tvoří Sokol Altron Krč, Olympia Black Hill Blansko, Třebíč Nuclears a Skokani Olomouc.


1. zápas: Draci Brno – Šumperk Cannibals 19 : 5

První zápas jsme odehráli v pátek odpoledne a zpočátku panovaly z tohoto zápasu trošku obavy, protože soupeř byl neznámý a navíc pořádal mistrovství, takže jsme považovali tento zápas za velmi důležitý pro vývoj celé skupiny.
Nastoupili jsme v této sestavě: P – Filip Čapka (Jan Menšík), C – Lukáš Menšík (Jan Zeisel), 1B – Petr Jareš, 2B – Radim Šedý, SS – Martin Červinka, 3B – Martin Kalábek, LF – Lukáš Kozoň (Michal Kozoň), CF – Vojtěch Pospíšil, RF – Dominik Frýbort .
Soupeř začínal na pálce a v 1. směně nám nadělil zkušebně 3 body, kluci se však pustili srdnatě do pálky a hned jsme Kanibalům 5 bodů vrátili, v dalších třech směnách jsme přidali vždy po 5 bodech a bylo po zápase. V poli jsme hráli zkušeně, viděli jsme,že kluci zahrávají v klidu rutinní hry a tak první nervozita opadla. . . . .
Nejlepšími pálkaři byli: Martin Červinka a Petr Jareš (každý dal 1 HR).


2. zápas: Blesk Jablonec – Draci Brno 7 : 20


Z druhého zápasu jsme velké obavy neměli, soupeř nebyl tak zkušený jako my a tak jsme zápas rozhodli opět prvními třemi směnami, kdy jsme Blesku nandali po 5 bodech. Jelikož jsme v sobotu nehráli na hlavním hřišti, vyzkoušeli jsme si před zápasech s Kotlářkou nepříjemné odskoky balonu na trávě. . . .
Nejlepšími pálkaři byli: Vojtěch Pospíšil, Radim Šedý a Martin Červinka

3. zápas: Draci Brno – Kotlářka Praha 16 : 13

Tento zápas rozhodoval a vítězství ve skupině a hlavně o tom, kdo nedělní semifinále nebude hrát na tomto vedlejším (travnatém a trošku hrbolatém) hřišti . . .
Naší taktickou „tradicí“ je s Alešem i to, že máme snahu minimálně jednou soupeře vidět a vědět, kam jeho nejlepší hráči pálí . . .Proto jsme i před tímto zápasem Kotlářku viděli a měli poznámky, kam její hráči a hráčky pálí . . . .
Tato taktika se vyplatila zejména v úvodu zápasu, než to trenérky Kotlářky
zjistily a snažily se o nějaké změny v pálení soupeře . . .
Proti soupeři jsme začali výborně v obraně a na pálce šli opět hned do vedení, takže výsledek vypadá dramaticky, ale posledních 5 bodů jsme obdrželi na začátku 6. směny za stavu 16 : 8, takže o výsledku bylo rozhodnuto a zápas jsme odehráli „v nedbalkách“ jen z povinnosti – za což jsme však klukům trošku vyčinili . . . .
Po zápase se nám trenérka Kotlářky přiznala, že soupeře rozhodila zejména divácká kulisa našich rodičů, která byla opravdu bouřlivá . . . .

Přichází zdánlivě nedůležitý moment – hážu poznámky o pálkařích Kotlářky do koše a jdeme sledovat rozhodující bitvu ve skupině B mezi Sokolem Krč a Olympií Blansko, protože poražený z tohoto souboje nás bude čekat v nedělním dopoledním semifinále . . .
Velice poctivě si poznamenávám kam pálí pálkaři Blanska a Krče, bitva nakonec není bitvou a mění se v koncert Sokola Krč, který poráží Blansko vysoko 21 : 2 . . .Takže v neděli nás čeká opět – starý známý lišák Ota. . . .

Semifinále: Draci Brno – Olympia Black Hill Blansko 12 : 10


Jsme domácí, začínáme v poli, což v T-ballu nemusí být vždy zase výhoda. . .
První směnu hrajeme v obraně výborně a soupeř nedává žádný bod. . . Na pálce první pálkaři tvrdě buší do soupeře a dovážíme první 3 body – vypadá to nadějně . . . Soupeř však ve druhé směně kontruje a vrací nám 5, tvrdými odpaly propálil několikrát naše vnitřní pole a přidalo se trošku nervozity. .
Snažíme se kluky vyburcovat a dovážíme zpět 4 body, takže jsme opět nahoře. . . V dalších třech směnách vytahujeme trumf z rukávu – bravurní obranu ve vnitřním poli – vždy 3 pálkaři soupeře a 3 outy . . . .
Ve 4. směně dovážíme domů nekompromisně další 3 body a na začátku 5. směny další 2 body a je rozhodnuto – vedeme 12 : 5. Blansko nám sice na začátku 6. směny naděluje 5 bodů, ale jelikož se hraje na 6 směn, už to na výsledek nemá vliv – jsme ve finále a povezeme určitě medaili !


Přichází důležitý moment – ve druhém semifinále překvapivě Kotlářka poráží Sokol Krč 21 : 16 a mě polévá horko . . . Včerejší poznámky o pálkařích Kotlářky skončily v koši, protože mě nenapadlo, že je budeme potřebovat . . . No – chybami se člověk učí a tak se vydávám hledat po koších a nakonec končíme s Alešem u hlavního kontejneru . . .Nenápadně kontrolujeme, jestli se nikdo nedívá, a hledáme . . . Po chvíli je naše práce úspěšná a nacházíme popsaný papírek s hledanými čísly. . . Těžko to vysvětlovat, ale asi 2 – 3x se to ve finále vyplatilo . . .


Finále: Kotlářka Praha – Draci Brno 6 : 12


Před každým zápasem jsme kladli důraz na to, aby si kluci trošku zapálili, tento rituál jsme dodrželi . . .
Prohráváme sice los o to, kdo bude domácím týmem, ale s Alešem si říkáme, že toto je dnes poslední prohra . . .
Jediný strach máme o to, aby kluci neměli moc v hlavách to, že Kotlářku už jednou porazili a bohužel show-time tak vypadá . . .
Nutno je povzbudit a naladit. . . . Po předzápasové poradě to tak snad vypadá, přesto víme, že program byl náročný, vedro veliké – nutíme kluky nestále pít. . . . Chvíli to vypadá, že se udělalo špatně Peťovi Jarešovi (hráč na 1B) a marně přemýšlíme - kdo by tam asi hrál ? Navrhuji Honzu Müllera (mladší kadet), ale to by asi neprošlo . . . . Naštěstí se Petr za pomoci maminky dává dohromady a velký koncert může začít . . .
Začínáme na pálce, dovážíme po odpalu Honzy Menšíka, Dominika Frýborta a Vojty Pospíšila jeden bod, ale pálka žádná sláva – zejména lufty Marťase Červinky a Peti Jareše nevěští nic dobrého . . .Kotlářka protočí skoro celý line-up a dováží body 2 . . .Prohráváme 2 – 1 a jelikož má soupeř dohrávku, víme, že musíme zabrat . . .
Ve druhé směně vysává 3. meta Kotlářky všechny 3 odpaly a nejsme ani na metě . . .Burcujem kluky do obrany a stejně tak to Kotlářce vracíme (3 pálkaři – 3 outy) !
Třetí směna: jdeme od začátku line-upu na pálku a konečně je to tu: několik tvrdých odpalů a 4 body jsou na světě . . Chceme koncentrovaně bránit, ale Kotlářka se nevzdává a tvrdě jde do nás – horko těžko útok zastavujeme, ale přece jen dostáváme jen 4 body a stav je po 3. směně vyrovnaný 6 : 6 . . .
Další směna nám na pálce opět nevychází a zase 3 pálkaři – 3 rychlé outy (opět 3. meta Kotlářky). . .. Kotlářku na pálce už k ničemu nepouštíme – vytahujeme opět naši zbraň – papírek a vynikající vnitřní pole . . Po 4. směně je to stále 6 : 6 !!!
Pátá směna rozhoduje – začíná Marťas a konečně se podaří pořádný odpal, pak následují další a další a další a soupeře doráží Martin Kalábek homerunem - stav je 11 : 6 ! Kotlářka chce zápas zvrátit a pokouší se skore srovnat, směnu v obraně však zahajujeme nádherným skokem Martina Červinky, který chytá tvrdý odpal ve vzduchu . . . Další kluci se nenechávají zahanbit a Kotlářka vychází z útoku s nulou . . .
Začíná poslední směna . . . .
Víme, že nemá cenu dělat ze zápasu v dohrávce drama, a tak si s Alešem domlouváme signál, že v případě obsazené 3. mety vyprovokujeme honičku . . Na pálku přichází Dominik Frýbort a dvoumetovým odpalem obsazuje druhou metu – ani jsme netušili, že k našemu signálu dojde tak brzo . . .
Na pálku jde Martin Červinka – posílá odpal ke druhé metě, Dominik se posunuje na třetí metu . . .Druhá meta Kotlářky však zaváhá s příhozem do nadhazovacího kruhu, kde hra končí, a tak Martina posílám dál ke druhé . . Oba víme, že na „smrt“, ale oba taky víme, že pro vítězný bod – pro který ze třetí mety utíká Aleš celou dobu s Dominikem . . .Je to 12 : 6 a konec zápasu – čtvrté zlato v řadě !!!!!!!!


A pak už jen radost hráčů, rodičů, realizačního týmu – dostává se nám gratulace od soupeřů (byl to vynikající – korektní baseball) !

Po chvíli přichází závěrečný ceremoniál s vynikajícím komentářem domácího ředitele turnaje Romana, kdy jezdí mráz po zádech i nám dospělým . . .
Nakonec přichází ke stolku s medailemi a pohárem TI NEJLEPŠÍ - Draci Brno, dostáváme zlaté medaile a nádherný skleněný pohár pro Mistra republiky . . .

Třešničkou na dortu je vyhlášení 3 nejlepších hráčů z každého týmu – za Draky to byli Martin Kalábek, Vojtěch Pospíšil a Petr Jareš . . .
Nakonec je vyhlášen i nejužitěčnější hráč celého turnaje (MVP), který se „nepřekvapivě“ stává: Martin Červinka, který byl i přes svůj věk velikým tahounem a oporou našeho týmu !

Nicméně velké poděkování a gratulace k titulu patří VŠEM 12 HRÁČŮM !!!!

KLUCI – BYLI JSTE SUPER !!!!!!!

Samozřejmě také trenérům, kteří se s kluky celý rok „piplali“ – zejména Alešovi Klimešovi a Tomáši Furkovi. Myslím si, že vidět jejich blažené úsměvy po zápase byl nádherný zážitek !!!!!!

Na závěr (na výslovné přání Aleše) bych chtěl poděkovat všem rodičům – za celoroční trpělivost a zejména za obrovskou (hlasitou) podporu na turnaji (kde jsme měli suverénně největší rodičovské zastoupení) !!!


Trenéři : Aleš Klimeš
Tomáš Furko


Zapsal: ze všech svých (i kontejnerových) poznámek - Ivo

P.S. Už jsem děkoval loni, že jsem mohl být s Vámi, nechci se sice opakovat, ale udělám to zase – DÍKY !

P.S. 2 : Aleši, kam jedem příště ? ? ? 

***************************************

2007

V neděli 25.2 jsme se s týmem žáků zúčastnili halového turnaje v Hrotovicích. Turnaje účastnily týmy: Třebíč Nuclears, Technika Brno, Hroši Brno a Draci Brno.

První zápas jsme hráli s týmem Hroši Brno. Za nás začal na kopci Martin Červinka a za naše soupeře levoruký „svižný“ nadhazovač Svaťa. Martinovi se moc nedařilo a tak se na kopec postavil Adam Hajtmar. Soupeři se ujali vedení hned v první směně. My jsme vyrovnali ve směně třetí, poté se skóre přelévalo ze stany na stranu. V dohrávce poslední směny jsme prohrávali 3:4. První pálkař dostal metu zdarma. Na pálku přišel Adam, který odpálil na spojku. Bravurní zákrok spojky Hrochů mladého Ondráčka, který skočil „rybu“ a míč zastavil, bohužel se rozhodl házet na první metu. Následoval přehoz, doběh a obsazená 2. meta. Hned další nadhoz jsme „fejkovali“ ulívku. Třetí meta se stáhla dopředu a nechala tak prostor pro krádež třetí mety. Následoval pass boll a doběh vedoucího bodu. V dohrávce jsme už soupeřům nic nedovolili a tak jsme ukořistili vítězství 5:4.
Mezi zápasy jsme měli zhruba hodinovou pauzu, kterou jsme vyplnili v příjemném prostředí zdejší restaurace, kde výborně vaří .
V druhém zápase nás čekala Technika Brno. Hned v první směně jsme se ujali vedení 2:0. Po našich několika chybách se však soupeři podařilo srovnat a dostat se do vedení 4:3. Dvě směny se skóre nehýbalo až v dohrávce poslední směny se nám podařilo, obdobně jako v prvním zápase obsadit první metu. Následoval „hit and run“. Obsazená 2. meta s jedním autem. Odpal na 2hou metu, posun na metu třetí. Na třetí metě byl rychlý Martin Červinka, kterému se v nestřeženém okamžiku podařilo ukrást domácí metu. Po delší odmlce rozhodčí vyhlásil „sejf“ a bylo vyrovnáno. Následoval extrainning, ve kterém se začínalo s běžcem na druhé metě a jedním autem. Technice se podařilo doběhnout, my jsme už tolik štěstí neměli a tak jsme po dramatickém závěru prohráli 4:5.
Poslední zápas jsme hráli s týmem Třebíč Nuclears. Na kopci začal Martin Červinka, kterému se od samého začátku vedlo dobře a my jsme se hned ujali vedení. Za stavu 8:1 v náš prospěch jsme na kopci vyzkoušeli Vladana Jarolíka a Radima Šedého. Oba dva obstáli na jedničku a určitě zanechali dobrý dojem. V poli si také zahráli všichni. Krásnou akci předvedli po souhře Lukáš Menšík a Petr Jareš. Zápas jsme nakonec vyhráli v poměru 16:8. Tento výsledek nám zajistil vítězství v našem prvním „miniturnaji“.
Tento turnaj však byl velice důležitý. Jednak jsme viděli tři týmy, se kterými se budeme pravidelně střetával a také jsme zase o kousek posunuli naše baseballové dovednosti. Nicméně k tomu abychom začali hrát opravdu slušný baseball nás čeká ještě mnoho práce dřiny. Proto apeluji na všechny kluky, aby opravdu poctivě chodili na všechny tréninky!
Na konec samozřejmě musím poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli s přepravou dětí a vytvořili baseballovou kulisu a také oběma trenérům, jak Martinu Raškovi tak Tomáši Janasovi.

David Winkler, Špejbl

**************************************

Dnes jsme s týmem žáků sehráli první baseballová přípravná utkání s týmem Třebíč Nuclears. Během zimní přípravy to byl první kontakt s reálným baseballem a z pohledu nás, trenérů nebyl vůbec špatný. Do Hrotovic jsme odjeli v 12:30. Náš tým byl posílili kluci z Tballu. Vzhledem k tomu, že nás nyní provází velká marodka tak se to víc než hodilo.

První zápas začal na kopci Martin Červinka. Během tří směn celkem posbíral šest strikeoutů soupeře což je vynikající výkon. My jsme hned první směně ujali vedení 1:0. skóre se během šesti směn přelévalo ze strany na stranu. Více štěstí měli nakonec soupeři z Třebíče a vyhráli 6:5.
Druhý zápas jsme zkoušeli kluky na všech možných pozicích, abychom našli jejich silné a slabé stránky. Velikým překvapením pro nás byl výkon Martina Kalábka, který byl vynikající na pálce. V každém startu na pálce měl kontakt s míčem v druhém zápase měl 2 RBI. Také musíme zmínit velice dobrý výkon nyní ještě Tballisty Radima Šedého, který v druhém zápase excelentně nadhazoval. Druhý zápas jsme i po tlaku na konci utkání prohráli 7:4.
Závěrem. Dnešní zápasy byly z našeho pohledu jakési „hledající“ zápasy (kluci byli super). Zkoušeli jsme kluky kde se dalo. Potřebovali jsme najít ideální pozici pro každého hráče, zkusit najít catchera se kterým budeme pracovat (dobře se s tím porvali všichni, kdo to zkusili), vyzkoušet jak se vyrovnají s opravdovými nadhozy (ve srovnání s Tballem je to obrovská změna), jak budou sami nadhazovat, jak se zachovají, když se budu i nebude dařit atd.
Celkově dnešní výkony kluků předčili naše očekávání, nicméně bylo také vidět naše slabiny. Na jejich odstranění máme ještě nějaký pátek, bnude to ještě hodně „dřiny“, ale rozhodně máme na čem stavět.

Jo a ještě něco. Moc děkujeme všem rodičům, kteří nám dnes fandili a pomohli s dopravou a samozřejmě Tomášovi a Martinovi.

Díky.

David Winkler, Špejbl
V Brně dne 3.2.2007

************************************

Nastal čas mládežnických pohárových soutěží a Dračí mladší žáci se mohli v pořadí jako první utkat v boji o pohár ČBA a ověřit si tak, jak si stojí v celorepublikové konkurenci hráčů do 10 let. Historicky 1. ročník Českého baseballového poháru mladších žáků přivítala ve dnech 1. - 3. 6. 2007 Praha - Krč.

PÁTEK
Vzhledem k přeložení našeho prvního zápasu s Blanskem na sobotu, nás v pátek nečekal žádný soupeř. Po příjezdu jsme tedy mohli v klidu nasát atmosféru nádherného baseballového areálu, podívat se na právě probíhající utkání a naladit kluky na následující den, kdy nás čekaly hned 4 zápasy ve skupině.

SOBOTA
1. zápas Krč Altron B - Draci Brno
Turnaj jsme zahájili proti mladším a méně zkušeným hráčům ze dvou zúčastněných týmů pořadatelského oddílu.
Hned v 1. směně jsme naložili soupeři 5 bodů a šli bránit. První dva pálkaři Krče se dostávají na metu, ale pak jsme třemi rychlými auty na 1. metě ukončili s jedním zaznamenaným doběhem směnu. V druhé směně jsme se krásným dvouměťákem a dvěma oběhovými homeruny postarali o dalších 5 bodů. Pálkaře domácích jsme tentokrát k ničemu nepustili a tak jsme mohli znovu roztočit své pálky. Našim hráčům se matematika s násobkem pěti zalíbila a tak každá z dalších směn byla ukončena pro dosažení maximálního počtu 5 bodu na inning. Mladší z Krčských nadějí ještě v závěru korigovali stav utkání dvěma doběhy a tak byl zápas ukončen v poměru 3:25.

2. zápas Třebíč Nuclears - Draci Brno
V dalším zápase jsme narazili na našeho starého známého z letošní skupiny JmOP, kdy jak "desítka" tak "devítka" Draků si zatím vždy dokázali se soupeřem poradit. O to sympatičtěji na mě zapůsobil úvod zápasu, kdy Nuclears hned v první směně potrápili naši obranu dobrou pálkou i běháním po metách a nadělili našim hráčům 3 body. Bohužel to bylo na dlouhou dobu vše. Malí Draci se opírali o dobře mířené odpaly a chvílemi se zdálo, že mezi sebou uzavřeli tajnou soutěž o to, komu se podaří více homerunů. V tomto zápase kluci vystřelili čtyři takové koule, dvoj- a troj-meťáků nepočítaně. Jednoznačné utkání bylo ukončeno po 4 směně pro rozdíl v poměru 3:20. Ani v tomto utkání se soupeři ani jednou nepodařilo udělat na náš útok 3 auty.

3. zápas Draci Brno - Skokani Olomouc
Ve třetím zápase nás po lehkém obědě čekal sympatický tým z Olomouce. Po herní stránce byl zápas opět v naší režii. Hráči si snad kromě první směny opětovně promrskávali násobilku pěti. Skokani ukázali několik pěkných odpalů v 1. a 3. směně, kdy právě ve třetí vytěžili s této hry 2 doběhy.
Konečné skóre 22:2.

4. zápas Draci Brno - Black Hill Blansko
V posledním utkání dne jsme mohli změřit síly s tradičním semifinalistou vrcholných soutěží - s Blanskem. Soupeř přijel tentokrát s lineupem jen 9ti hráčů a tak možná i díky únavě se v tomto večerním utkání už žádné překvapení nekonalo. V poměrně nervózním zápase jsme vyhráli 15:4 a bez porážky si zajistili první místo ve skupině.

Po prvním dni tedy z naší skupiny postoupil do semifinále tým Draků a Blanska, na dalších příčkách se poskládal Třebíč, Krč B a Olomouc.

Ve druhé skupině kralovala SK Kotlářka, která si po prvním dnu připsala rovněž 4 výhry. Druhá skončila Krč A, která podlehla ve vyrovnaném a napínavém zápase pouze Kotlářce. Technika přijela letos s týmem, který si poradil s Bleskem Jablonec i Pipasem Brno a místy dokázal potrápit i favority skupiny. Pipas si porážkou Jablonce zajistil čtvrté místo ve skupině a tedy boj o sedmé místo v celkovém pořadí.

NEDĚLE
Semifinále: Draci Brno - Krč Altron A
Postup z 1. místa ve skupině nám přiřknul za soupeře domácí tým Krče A. První ubráněná půlsměna a následné "nasypání" maximálního počtu bodů v útoku mohlo zajistit klid v našich řadách v dalším průběhu zápasu. Do obrany druhé směny však nastoupili kluci duchem snad ještě v euforii z předchozí pálky a tak se nám po zbytečných errorech při zpracování balónu nebo rutinních příhozech kupila chyba na chybu. Z této neuvěřitelné směny nás musel poprvé (a naštěstí také naposled) na turnaji zachraňovat rozhodčí ukončením směny po inkasovaných pěti dobězích – a to na jediný aut. V dohrávce jsme dokázali soupeři oplatit stejnou mincí a tak jsme druhou směnu uzavřeli za stavu 10:5. Hoši se z předchozí zmatečné směny poučili. Za obranu v druhé polovině utkání zaslouží naopak velkou pochvalu. Hráli naplno, s chutí a na zahrání potřebných autů v následujících třech směnách „spotřebovali“ pouze 10 pálkařů!
Pokračující tlak na pálce nás postupně dovedl k vítězství 19:5 a otevřel dveře do finále...

V druhém semifinálovém zápase si Kotlářka poradila s Blanskem 23:11 a schylovalo se k velké bitvě, pro finále pevně stanovené na 7 směn bez časového limitu.

Finále: Draci Brno - SK Kotlářka
Jako domácí jsme nastoupili do pole, ale úvod zápasu se nám příliš nepovedl. Byly vidět zbytečné chyby v příhozech i při (ne)chytání míčů. Nedostatečná koncentrace vedoucí k "sestřelení" spoluhráče příhozem si vyžádala "time". Kotlářka i nadále bušila do pálky a s naším svolením běhala po metách. Pak jsme se přece jen chytli a třemi rychlými auty ukončili směnu, která pro nás znamenala vysvobození, ale také zatížila naše konto čtyřmi body.
Jdeme do útoku. První pálkař je aut, další dva se dostávají na mety a další je krásným trojmeťákem posílá domů. V podobném duchu pokračovali i následující hráči lineupu a protože Kotlářka již žádné auty v tomto inningu nezahrála, směnu ukončil rozhodčí po pěti dobězích. Po první směně 5:4 a napínavý souboj mohl pokračovat.
Obranu v druhé směně jsme zahráli o poznání lépe, když se Kotlářka podívala nejdál na druhou metu. Na pálce bohužel až na výjimky nepodáváme 100% výkon a tak odcházíme po dobré obraně soupeře s pouze s jedním bodem - 6:4.
Třetí směna je jako přes kopírák směny předchozí. Dobrou obranou nedovolujeme Kotlářce bodovat avšak na pálce se nám opět daří jen napůl. Nutno podotknout, že za některé zákroky v obraně této směny by se nemusel stydět ani leckterý extraligový matador! Vybojovali jsme jeden bod a zvyšujeme na v T-ballu nic neznamenající náskok 3 bodů - 7:4.
Ve 4. směně pokračovala vyrovnaná hra ve stejném stylu a oba týmy z ní vytěžily po jednom bodu - 8:5. V páté směně udržela naše obrana na 4 pálkaře čisté konto, ale stále ne a ne zatroubit do útoku. V této směně jsme se nepodívali ani jednou na první metu. :o(
V šesté směně pálí hned první pálkař Kotlářky nádherný odpal do zadního pole, ale skvělou hrou CF obsazuje pouze 1B. Na dalšího pálkaře obsazují hráči Kotlářky po chybě na dvojce 1. a 2. metu. Další odpal prochází naším vnitřním polem hluboko do zadního a vypadá to bledě. Jeden běžec dobíhá pro bod. Druhého troufalce však autujeme dvěma neuvěřitelnými příhozy (8-6 a 6-2) na domácí metě! Velmi důležitý aut! Zmražená Kotlářka nabízí už jen snadné míče pro naše vnitřní pole a jdeme na pálku. První pálkař aut, ale pak po sérii dobře trefených odpalů opět posouváme skóre. Bohužel příliš agresivním nebo netrpělivým během po metách jsme se připravili o možnost přidat více než jeden bod. Nutno podotknout, že obrana hráčů v modrém zahrála tyto auty s velkým citem a naprosto přesně! Skóre před poslední směnou 9:6
V 7. směně jsem zahráli obranu tak jak to umíme, nepovolili jsme soupeři žádný doběh a dvěma vůbec ne jednoduchými chycenými lufty a jednom rutinním autu 4-3, ukončili toto vzrušující finále.

Vítězství! Obrovská radost! Vyhlášení vítězů, gratulace, závěrečné foto.....


Konečné pořadí:
1. Draci Brno
2. SK Kotlářka
3. Krč Altron A
4. Black Hill Blansko
5. Technika Brno
6. Třebíč Nuclears
7. Pipas Brno
8. Krč Altron B
9. Blesk Jablonec
10. Skokani Olomouc

Nejlepším hráčem z našeho týmu byl vyhlášen Lukáš Menšík. Na turnaj však přijel TÝM z velkým T a myslím, že všichni to na hřišti v průběhu celého turnaje bezezbytku dokazovali!!! Jmenovitě to byli: Martin Bareš, Filip Čapka, Martin Červinka, Filip Fabián, Ondřej Furko, Jana Furková, Adam Jarolím, Martin Kalábek, David Menšík, Jan Menšík, Lukáš Menšík, Filip Pospíšil, Radim Šedý, Tomáš Tauber a Jan Zeisel.
Kluci měli možnost změřit si síly se svými vrstevníky v rámci republiky a získat spoustu cenných zkušeností z velkého turnaje.
Z tohoto pohledu akce tohoto typu vítám a jsem pro jejich pokračování. Dík patří organizátorům, kteří se zhostili svého úkolu na jedničku.

Poděkovat bych chtěl také všem zúčastněným rodičům. Dopravou hráčů počínaje, přes všemožnou pomoc s důležitými maličkostmi, až po hlasitou podporu v hledišti! Díky!!! Doufám, že jste si to také užili.


Trenéři: Aleš Klimeš, Martin Jelínek, Ivo Müller a Tomáš Furko

*************************************

21.-23. září 2007

Mistrovství České republiky v T-ballu mladších žáků

Louny

1. Draci Brno
2. SK Kotlářka
3. Technika Brno
4. Blesk Jablonec
5. Black Hill Blansko
6. Krč Altron
7. Pipas Brno
8. Lokomotiva Louny
9. BC Wolfs Domažlice
10. Sokol Hluboká

Očima pořadatelů:

Převzato z http://www.baseball-louny.cz/

Turnaj, který je organizován jako „open“ pořádal lounský baseballový oddíl ve dnech 21. září – 23. září jako již třetí celorepublikovou akci v posledních dvou letech.

Začalo se hrát již v pátek, v sobotu ráno proběhlo slavnostní zahájení za krásného počasí, které provázelo celý turnaj. Do bojů o Mistra ČR se přihlásilo deset týmů z celé republiky. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti. V nich se pak hrálo systémem každý s každým. První dva týmy ze skupin postoupily do semifinále, kde si křížem zahrály první s druhým o postup do finále, ostatní podle umístění ve skupinách hrály o konečné pořadí. Skupina A: SK Kotlářka Praha, Blesk Jablonec, Black Hill Blansko, Pipas Brno, Wolfs Domažlice a skupina B: Draci Brno, Technika Brno, Altron Krč Praha, Lokomotiva Louny, Sokol Hluboká. Tak skupiny vypadaly i po odehrání základní části.
Po skvělých výkonech a nadšených zápasech, ve kterých leckdy propukaly i velké emoce, se dohrály skupiny, potom i semifinále, kde v prvním porazila 11:10 SK Kotlářka Praha Techniku Brno v nejvyrovnanějším zápase turnaje, ve druhém pak zvítězili Draci Brno nad Bleskem Jablonec 22 : 2. V boji o medaile si pak nakonec Technika Brno odvezla bronzovou medaili po otočeném zápase s Bleskem Jablonec (stav 16:10) a v úžasně vyrovnaném finále potom získal stříbrné medaile tým SK Kotlářka Praha a zlato, titul Mistra ČR pro rok 2007 a titul MVP turnaje pro hráče Martina Červinku naprosto zaslouženě tým Draci Brno. Po ukončení finále potom přišel na hřiště i lounský pan starosta Ing. Jan Kerner, aby s prezidentem turnaje z ČBA Františkem Přibylem rozdali ocenění, medaile a poháry a celý turnaj tímto ukončili.

Podle oficiálních stránek brněnských Draků

http://www.draci.cz/

Poslal: Tomas34 - Pátek, 28 září, 2007 - 16:48 GMT

Termín letošního Mistrovství České republiky mladších žáků (T-ball - ročník 1997 a mladší) byl letos stanoven na víkend 21. - 23. září 2007 a jako hostitel byl vybrán baseballový klub Lokomotiva Louny, jehož hřiště se nachází v krásném a klidném prostředí lounského výstaviště...

Dračí výprava čítající 16 hráčů, plus pro letošek vycházelo na každého hráče cca 1,5 dospělého doprovodu, vyrazila z Brna v pátek krátce před polednem. Ještě týž den nás čekal jeden zápas ve skupině a v sobotu další tři. V neděli pak byly na pořadu semifinálové zápasy o postup do finále a zápasy o umístění a samozřejmě finále.

Byli jsme nalosováni do skupiny B společně s Krčí Altron, Sokolem Hluboká, domácí Lokomotivou Louny a Technikou Brno. Skupina A obsahovala týmy Black Hill Blansko, SK Kotlářka, Pipas Brno, Blesk Jablonec a BC Wolfs Domažlice.

PÁTEK
První zápas: Draci Brno - Sokol Hluboká
Turnaj jsme zahájili s pro nás nepříliš známým soupeřem, který však své zkušenosti teprve sbírá a tak utkání směřovalo hned od začátku k jednoznačnému výsledku. Mladí hráči z Hluboké příliš neprověřili naši obranu, když je za celý zápas naši kluci nepustili dál než na první metu (19 pálkařů v 6 směnách) a naopak naše výkony na pálce byly pro našeho soupeře zatím velkým soustem. V závěru jsme vystřídali, aby se dostalo na celou lavičku, ale i tak utkání skončilo 25:0 v náš prospěch.

SOBOTA
Druhý zápas: Krčí Altron - Draci Brno
Na utkání s naším starým rivalem jsme se všichni těšili a očekávali, že po tomto zápase již budeme schopni odhadnout jaká je v našem letošním týmu síla. Naši T-ballisti to ale zjevně viděli úplně jinak a tak při ranní rozcvičce dokonce padla sázka o nanuka pro každého, pokud dnes Krči nedovolí ani jednou oběhnout mety. Hmm, to byla výzva! Naděje však nevydržela déle než do konce první směny, kdy hned první pálkař odpálil dvojmeťák a za přispění svých kolegů doběhl Altron pro první bod. Nutno dodat, že byl současně i bodem posledním. Kluci pustili zmrzlinu z hlavy a začali hrát baseball. Pozorná obrana podala velmi dobrý výkon! Výsledek 1:21.

Třetí zápas: Lokomotiva Louny - Draci Brno
Po relativně hladkém průběhu zápasu s Krčí jsme s Ivošem přemluvili Aleše (a dalo to práci... :-)), v že utkání s domácími Loonies nasadíme hned od začátku naopak všechny ty hráče, kteří chodí běžně spíše do koncovky zápasů. Šlo o to, aby si všichni vyzkoušeli jaké to je hrát od stavu 0:0, kdy není nic rozhodnuto. Úvod byl dle očekávání trochu nervózní a hoši (tedy s jednou slečnou na 1. metě) se potřebovali zabydlet na svých často zcela nezvyklých postech. Nastoupili jsme David Menšík na kopci, Filip Pospíšil jako catcher, Jana Furková 1B, Filip Čapka 2B, Martin Bareš 3B a tři outfieldeři Michal Kozoň LF, Filip Fabián RF a na centru Marek Siegel. Jediným hráčem, který zůstal na svém osvědčeném stanovišti byl Martin Červinka na spojce.

První směna byla poměrně perná, ale neměli jsme v úmyslu tahat hráče z bryndy střídáním a navíc… když bylo nejhůř, byl Červajz na svém místě. :o) V dalších směnách se hra v obraně postupně uklidňovala a držela malé lokomotivy čím dál víc v uctivé vzdálenosti od naší domácí mety. Naopak na pálce jsme víc a víc vystrkovali růžky (body na pálce 3, 2, 5, 3, 5). Zvítězili jsme 0:20 a "nový tým" byl na výsledek patřičně hrdý!
Zajímavé bylo pozorovat i chování nehrajících hochů v dugoutu, kteří zvyklí držet tíhu zápasů na svých bedrech, byli nyní odsouzeni pouze do role diváka. Myslím, že i jim pohled na své spoluhráče a na utkání ze zcela jiného úhlu leccos dal.

Větší časovou mezeru mezi třetím a čtvrtým zápasem jsme využili k návštěvě vybrané pizzerie se zahrádkou, odkud si někteří hráči odnesli nezapomenutelné zážitky hopskulkami... Jiní členové doprovodu využili přestávky k návštěvě historické části města a nejbližšího okolí.

Čtvrtý zápas: Draci Brno - Technika Brno
Poslední utkání ve skupině jsme hráli v sobotu v podvečer s na turnaji velmi pěkně hrající Technikou. Vzhledem jejím výhrám nad Louny 18:1, Hlubokou 20:1 a Krčí 8:1 bylo jasné, že se jedná o zápas o vítězství ve skupině. K vidění byl divácky velmi atraktivní zápas, který byl často okořeněn parádními baseballovými zákroky a situacemi. Místo snahy dostat míč po odpalu co nejrychleji na kopec a ukončit tak za každou cenu rozehru a běh běžců po metách, byly k vidění honičky mezi metami, doubleplay, krádeže, sebevědomé zahánění agresivních běžců a naopak lákání obrany na běžce mezi metami za účelem umožnění skórování, chycené lufty v plném běhu,... a další pěkné okamžiky na obou stranách. Hráči si hru opravdu naplno užívali! Výsledek 17:0 v náš prospěch nevypovídal o odporu, který nám mladé naděje Techniky statečně kladly.
Nicméně výkon našeho týmu dával možnost rozvzpomenout se na ranní zmrzlinovou sázku. A tak jsme ještě před večeří udělali všem hráčům neskrývanou radost...

Vítězství ve všech čtyřech zápasech s úctyhodným skóre 81:1! znamenalo postup do semifinále z 1. místa. Další pořadí ve skupině B: Technika, Altron, Hluboká a Louny.
Ve skupině A vévodila Kotlářka, která také dosud na turnaji neokusila porážku. Druhé místo si zajistil Blesk Jablonec porážkou Olympie Blansko 19:8, která tak zůstala tentokrát před branami semifinále. Na čtvrté a páté příčce se umístil Pipas Brno, resp. Wolfs Domažlice.

NEDĚLE
Semifinále: Draci Brno - Blesk Jablonec
Proti minulému roku, došlo výrazné obměně semifinálových týmů, kdy vedle již zmiňovaného Blanska chyběla v závěrečných bojích o medaile i pražská Krč. Jejich zaváhání využila brněnská Technika a sympatický tým z Jablonce, který se stal i naším semifinálovým soupeřem.
Hra Blesku se vyznačovala v některých okamžicích velmi slušnou pálkou a když jsme navíc protihráčům pomohli nějakými chybami v obraně, první bod soupeře byl na světě. Bohužel takových pálkařů jako byli první dva v lineupu by se hodilo Blesku více a tak se žádné překvapení nekonalo a náš tým dotáhl zápas do vítězného konce v poměru 24:2.

Opět si zahráli všichni včetně lavičky. Některá střídání se doslova "ujala" a zapisovatelé již jen při pokusu o nahlášení plánovaného střídání reagovali slovy: Jó, víme, Furková střídá Furky a Menšík Menšíka". Nebylo možné si nevšimnout, že zejména druhé sourozenecké střídání, které posílalo menšího Davida (ročník 2000) na "nadhazovací kopec", z něj učinilo dokonalého "closera" Draků. Toto střídání vždy dokázalo (ať už to bylo věcí náhody nebo ne) dokonale „rozhodit“ soupeře, který až s neuvěřitelnou pravidelností od té chvíle posílal všechny své odpaly do Dejvova rajónu, jenž takto „zavřel“ několik zápasů třemi jednoduchými auty - buď neomylným chycením ze vzduchu nebo příhozem na Kalistu naši jistotu na jedničce!

V boji poražených semifinalistů v utkání o 3. místo byla úspěšnější Technika Brno, když zvítězila nad Bleskem Jablonec poměrem skóre 16:10.

Finále: Draci Brno - SK Kotlářka
Vyvrcholení turnaje jak má být! Diváci, kteří se na finále sešli v počtu, jenž by mohl závidět i leckterý ligový dospělácký tým, se postarali o skvělou atmosféru a zvukovou kulisu.

Kotlářka začala na pálce a nezačala vůbec špatně. První pálkař pálí odpal po zemi na Ortize, bohužel však spolupráce 5-3 tentokrát nezafungovala - save. Druhý pálkař pálí luftík nad dvojku, kde ho „Lucka“ bez problémů chytá. Třetí pálkař pálí po zemi na spojku, odkud Martin Červinka přihazuje rutinní aut na 2B. Následný pokus o doubleplay však nevychází a Kotlářka naopak využívá chyby a obsazuje druhou metu. Další tvrdý odpal prochází naším polem a je výborně zastaven až Honzou Zeiselem (CF). Příhoz na velkou vzdálenost na domácí metu je však nepřesný a Kotlářka dobíhá pro první bod. První polovinu směny končíme z už přehledem autem 6-3 a jdeme pálit.

Nicméně náš lead off a rychlík Adam Jarolím se nedostává na 1. metu, aut 6-3. I Honza Menšík, druhý pálkař dává vyniknout soupeřovic spojce, která chytá míč z luftu - F6, 2 auty. Marťas na pálce předvede jeden ze svých dalekonosných odpalů, dostává se však pro skvělém zastavení míče jejich CF jen na 1B. Směnu končíme bez bodu dalším odpalem pálkaře kam jinam než zase na spojku - F6. Stav po první směně 0:1. Poprvé na turnaji prohráváme! Ještě netušíme, že bude i hůř…

Ve druhé směně si hned první pálkař láme zuby na našem CF Honzovi Zeiselovi - F8. Zpracování dalšího pomalého odpalu mířícího jen do vnitřního pole se bohužel nezvykle protáhlo a běžec dosahuje 1. mety. Další odpal směřuje opět k 3B, kterou hlídá Lukáš Menšík a příhozem 5-3 dosahujeme 2. autu při obsazené 2B. Následný pěkný odpal Kotlářky zastavuje Filip Čapka v levém zadním poli a zastavuje i posun běžců na metách jen o jednu (tedy 1. a 3. obsazená). Kotlářka začíná znovu od začátku na pálce a na skákavý odpal do infieldu hrajeme 6-3, ale míč se na metu dostává o zlomek sekundy později a současně znamená druhý bod při obsazené 1. a 2. Další těžký skákavý odpal nezastavujeme ve vnitřním poli. Znamená to dvojměťák a třetí doběh. Ukončení směny zajistíme bezchybnou spoluprácí 6-3. Po druhé pálce soupeře prohráváme 0:3! Je čas zaútočit!

Ortiz posílá skvělý odpal do zadního pole. Výborná hra soupeře v zadním poli dovoluje pálkaři posun jen o jednu metu. Po dvou faulballech pak posílá Ondra Furko prudkým balónem, který prochází vším co potká, Lukáše pro náš první bod! Ondra obsazuje třetí metu. Radim pálí na trojku, nestačí mu to k doběhu na 1. metu, připisuje si však RBI za staženého běžce domů. Snižujeme na 2:3! Do míče se pořádně opírá Filda Čapka nádherným trojmeťákem a potom na přehoz 3. mety dobíhá pro vyrovnávací bod zápasu! Kalistovi odpal moc nesedl na pálku, ale rychlým během dosahuje těsně před příhozem 1-3 první mety. Adam posouvá Kalistu na dvojku za cenu vlastního autu - opět příhoz 1-3. Následuje nádherná hra, kdy Honza Menšík pálí těžko chytatelný skákavý odpal mezi 3B a SS a posouvá Martina Kalábka na 3. metu, na kterého se hráči Kotlářky snaží zahrát aut - neúspěšně. Honza si naopak nabíhá k druhé metě, kterou mu Kotlářka nechce darovat, jenže hodiny u MVP na PC jsou znát a Honza se lišácky včas vrací a dovoluje Kalistovy bezpečnou krádež domácí mety! Velká hra! Směnu, ve které jsme udělali 4 body ukončuje Červajzův odpal hluboko v pravém zadním poli outfielder Kotlářky neuvěřitelným majorligovým zákrokem! Po dohrávce 2 směny vedeme 4:3!

Ve 3. směně zastavujeme soupeře na pálce chycenými lufty Honzi na kopci a zejména Adama v RF. Následující pálkař se nám dostává na error na 1B, dostáváme ho však po dalším odpalu na dvojce. Tři auty a jdeme do útoku!

Na pálce začíná Honza Zeisel, který svýma rychlýma nohama nedává soupeřům šanci zahrát 6-3. Ortiz balón příliš podebírá a druhá meta soupeře tento luft trestá autem i když vůbec ne jednoduchým. Byl to další skvělý zákrok v poli! Ondrovi se daří přepálit vnitřní pole a posouvá Honzu nejprve na druhou a po přehozu na třetí metu. Sám využívá situace a obsazuje druhou. Kotlářka si bere time...
Radim se opět obětuje a připisuje si další RBI, když stahuje Honzu a sám je out trochu netradičním příhozem 9-3. Na pálku přichází Filip a opět se mu daří skvělý odpal, který sice zadní polaři bezpečně zastavují, ale Filda je save a Ondra dobíhá pro další bod. Filip navíc po přehozu obsazuje 2B. Směnu ukončuje spojka, když chytá Kalistuv vysoký odpal. Stav na konci 3 směny 6:3!

Ve čtvrté směně opět nedovolujeme soupeři, aby nám příliš běhal po metách. Hrajeme moc pěkně 1-3. Pak po hitu do zadního (zastavuje Honza se skvělým Fildovým záběhem) chytáme na další odpal běžce na 5-4. Třetím autem, a opět zákrokem s učebnice MLB, ukončuje shortstop Marťas "diving catch" směnu bez bodu.

V dohrávce čtvrté zahajuje Adam regulérním trojmeťákem až k plotu za CF a Honza Menšík ho hitem posílá domů. Na další body už v této směně nedosáhneme a tak upravujeme skóre po 4. směně na 7:3.

V 5. směně se daří Kotářce slepit 3 pěkné odpaly za sebe a na 0 autů obsazují všechny tři mety! Vytěží s toho nakonec však jen jeden bodík, když jeden aut zahrává Marťas jako šlapaný na dvojce (ve sprintérském souboji), druhý Kalisto z luftu a třetí ve spoluprácí Martin, Radim, 6-4.

My bohužel v dohrávce páté i přes slibně rozehranou směnu po hitech Ondry a Radima žádné body nepřidáváme. Fildův opět super odpal je tentokrát chycen ze vzduchu - F8, na Kalistuv hit zkoušíme Ondru ze dvojky až domů, pozorná obrana však pěknou herní situaci řeší autem na domácí metě. Adamův tvrdý odpal chytá druhý metař skokem plavmo přímo ze vzduchu. Oboustranně pěkná hra!
Stav po páté směně 7:4.

V šesté směně jsme obranu opět skvěle zvládli, přesto, že se nám nedaří autovat hned prvního pálkaře na první metě kvůli nepříliš přesnému příhozu. RF Adam (který mimochodem celý turnaj i s Filipem Fabiánem poctivě zabíhali jedničku - bravo hoši!) autuje příhozem na Červajze nic netušícího běžce. Následují dva odpaly do prostoru spojky, kde kraluje Martin a ten řeší situaci 2x stejně bezchybně příhozem 6-3.

Na pálce by to chtělo ještě nějaký body a tak do útoku zavelel Honza Menšík hitem, Červajz ho dalším hitem do zadního posílá na dvojku. Honzovi Zeiselovi vrací jeho "protihráč" ze zadního pole stejnou mincí (jako Honza v 2. směně) a chytá jeho odpal ze vzduchu - F8. Stále obsazená 1. a 2. Ortiz pálí hit a na jeden aut máme plné mety! Na pálku se chystá Ondra. Pálí do levého zadního pole. Běžec z druhé mety to na třetí bohužel nestíhá, když je rychlým, přesným příhozem 7-5 je autován, ale Honza dobíhá pro osmý bod Draků. Další odpal a třetí aut chytá první metař soupeře přímo do rukavice.

Do poslední 7. směny vstupujeme s náskokem (v T-ballu nic neznamenajících) 4 bodů. Skóre je po šesti směnách 8:4. Směnu začínáme dost nervózně, když po dvou přehozech obsazuje Kotlářka 2. metu. Další pálkař je jen těsně save, bez posunu na metách. Třetí pálkař ve směně je za posun aut 5-3. Další také, ale tentokrát je však posun za bod. Skóre se posouvá na 8:5. Závěrečný aut utkání hrajeme stylově 6-3 a z rozhlasu se ozývá:
"Mistrovství České republiky mladších žáků právě skončilo! Tým SK Kotlářka Praha se umístil na druhém místě a mistrem republiky se stal tým DRACI BRNO!!!"

...a pak už stadionem znělo...
We Are The Champions - My Friend,
And We'll Keep On Fighting Till The End.......
Na slavnostním nástupu při vyhlašování vítězů dostal každý zlatou placku na krk a všichni společně nádherný pohár, který byl posléze naplněn „rychlými špunty“ (tedy tím, co v nich zbylo po oslavném pokropení) a celý tým ho postupně vypil až do dna!
Nejlepším hráčem z týmu Draků byl vyhlášen Martin Červinka.

Co k tomu dodat? Chlapi ...a slečno - byli jste skvělí! VŠICHNI!!!
Myslím, že jsme od zimní přípravy udělali pěkný kus práce! Všechny auty jsme si na turnaji uhráli sami (nezávisle na pravidle 5 bodů na směnu). Maximální počet obdržených bodů za směnu byl 2! Honičky a krádeže met byly nádherný!
Také si myslím, že už i jinak chápeme slovo „TÝM“!!! A ten letošní mistrovský tým byl tento:
Martin Bareš (LF, 3B), Filip Čapka (LF, 2B), Martin Červinka (SS), Filip Fabián (RF), Ondřej Furko (C), Jana Furková (C, 1B), Adam Jarolím (RF), Martin Kalábek (1B), Michal Kozoň (LF), David Menšík (P), Jan Menšík (P), Lukáš Menšík (3B), Filip Pospíšil (C, OF), Marek Siegel (CF), Radim Šedý(2B), Jan Zeisel (CF)
.
Pokud si dobře vzpomínám - ani jednou jsme se na metách neutrhli na luft! Na druhou stranu víme na čem ještě budeme pracovat...

Konečné pořadí MČR 2007:
1. Draci Brno
2. SK Kotlářka
3. Technika Brno
4. Blesk Jablonec
5. Black Hill Blansko
6. Krč Altron
7. Pipas Brno
8. Lokomotiva Louny
9. BC Wolfs Domažlice
10. Sokol Hluboká

Nezbývá než poděkovat. Organizátorům. Počasí se vydařilo. Byl to prima strávený víkend!
Rodičům!!! Nejen za tento turnaj, ale za podporu v průběhu celé sezony!
Bez Vás a Vašeho nadšení by to nešlo!
Výrobou nejrůznějších chřestítek a rachotítek počínaje :-), přes velkou pomoc při zajišťování ubytování, stravování, dopravou na všemožná místa, zápisy z utkání - díky, za Vaši podporu v hledišti, za Váš čas. Černé vlaječky byly nepřehlédnutelné, děkujem!Trenéři:
Aleš Klimeš - head coach, Martin Jelínek, který s námi celý rok trénoval a MČR se nemohl zúčastnit,
Ivo Müller a Tomáš Furko

Zetko 2007 ve výsledcích