Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baseball 2015

draci.jpg

Draci bojují o dres jun. národního týmu

O víkendu proběhly v Brně testy do juniorské reprezentace.

Do tělocvičny na Tauferových kolejích se v neděli 15.2. sjelo téměř 60 hráčů, kteří se ucházejí o místo v národním týmu do 18 let.

Tým vedený Davidem Winklerem vybral v prvním kole 35 hráčů, mezi nimiž nechybí ani Draci.

Martin Bareš, Filip Čapka, Martin Červinka, Ondřej Furko, Adam Jarolím, Martin Kalábek, Lukáš Menšík, Jan Nebenführ, Radim Šedý a Jakub Vašek postupují dál a čeká je dvoudenní soustředění v Nymburku na začátku března.

Juniory letos čeká mistrovství Evropy v Ostravě a také mistrovství světa v Japonsku a my držíme palce Drakům v jejich cestě do národního týmu.

Marek Vičar
Podle stránek brněnských Draků - http://www.draci.cz/
 
*****

Winkler: Kemp hodnotím kladně

 
© Jan Beneš

O uplynulém víkendu se sjela česká mládežnická baseballová elita do sportovního centra Nymburk, kde se pod patronací Brněnské a Pražské akademie uskutečnil největší baseballový kemp ve více jak 50leté historii. 

Středočeské město patří k tradiční předsezónní baště českých baseballistů. První březnový víkend byl však přesto v něčem výjimečný. “Letošní kemp byl rekordní, co se týče jak účasti, tak jeho zajištění“ vypráví šéftrenér Akademie David Winkler. “Celkem se účastnilo 110 hráčů z celé České republiky, 20 trenérů, 2 fyzioterapeuti a lékařský dozor“ vyjmenovává celkový počet účastníků hlavní trenér reprezentačního celku do 18ti let.

Ukočírovat takové penzum není jen tak. “Každý, kdo někdy organizoval podobnou akci, ví, kolik práce a času je potřeba k jejímu úspěšnému zvládnutí. Z organizátorského hlediska hodnotím kemp kladně,“ sklání poklonu svým kolegům Winkler. Chtěl bych velmi poděkovat všem, kteří se kempu zúčastnili, ale především trenérům a doktorům, kteří udělali neskutečně veliký kus profesionální práce a hlavně díky těmto lidem kemp proběhl tak, jak proběhnout měl. Děkuji moc,“ pokračuje ve chvále realizačního týmu muž, kterému v baseballovém světě neřekne nikdo jinak než “Spejbl“.

Začátkem jara přivítalo českou baseballovou budoucnost i překrásné počasí, které dovolilo i několik tréninkových jednotek na přilehlých fotbalových hřištích. “Počasí nám vyšlo neuvěřitelně. Každý trénink venku, kdy hráči vidí letící míče, svoje odpaly a mnoho dalšího je zkrátka parádní,“ rozplývá se mistr Evropy z roku 2014. 

Kemp byl koncipován tak, aby byly naplněny tři hlavní cíle: zábava, zkušenosti a učení a poznávání nových kamarádů. “Je důležité, aby se hráči v průběhu kempu bavili a užívali si radosti ze sportu, který mají rádi.“ popisuje faktor zábavy rodák z Brna. “Vzhledem k počtu a zkušenostem trenérů jsme hráčům nabídli další možnosti a způsoby trénování jednotlivých dovedností,“ vystihuje další klad kempu úspěšný trenér. V neposlední řadě je třeba zmínit i společenskou stránku věci. “Poznávání nových kamarádů je velmi důležitou součástí kempu. Za všechny bych byl velmi rád, kdyby na našich hřištích se všichni chovali dle pravidel Fair play,“ doufá závěrem trenér, který chystá svůj tým na domácí ME a MS v Osace. 

Podle stránek http://www.baseball.cz/

***

Junioři České republiky 2015

Trenéři

Soupiska

Winkler, David
hlavní trenér

Kubát, Leoš
asistent

 

Gregor, Jan
asistent

 

Šmidt, Martin
technický vedoucí

 

Bareš, Martin

Draci

1998

P

Bílek, Jan

Kotlářka

1997

P

Bílek, Tomáš

Kotlářka

1997

C

Burian, Radek

Bedřichov

1972

P

Chlup, Marek

Blesk

1999

OF

Claus, Filip

Hroši

1997

IF

Čapka, Filip

Draci

1998

P

Červinka, Martin

Draci

1997

IF

Doležal, Dominik

Nuclears

1997

P

Fejta, Vojtěch

Hroši

1998

P

Furko, Ondřej

Draci

1999

P

Grepl, Jakub

Arrows

1999

IF

Hegr, Ondřej

Eagles

1998

P

Hrazdílek, Adam

Hroši

1997

OF

Jarolím, Adam

Draci

1997

IF

Kalábek, Martin

Draci

1997

OF

Kelar, Sebastian

Technika

1998

IF

Kozač, Kryštof

Eagles

1999

P

Mencl, Matěj

Eagles

1997

P

Menšík, Lukáš

Draci

1997

C

Menšík, Vojtěch

Hroši

1998

IF

Nebenfuhr, Jan

Draci

1998

P

Novotný, Radim

Nuclears

1998

IF

Novotný, Tomáš

Eagles

1998

OF

Obst, Jan

Kotlářka

1997

OF

Pokorný, Adam

Tempo

1998

P

Preininger, Jan

Nuclears

1998

OF

Prokeš, Michal

Arrows

1999

P

Satoria, Ondřej

Arrows

1997

OF

Smola, Filip

Kotlářka

1997

IF

Šedý, Radim

Draci

1997

P

Šrámek, Pavel

Sp. Poříčí

1998

P

Trávník, Kryštof

Technika

1997

P

Trunkát, Lukáš

Technika

1998

C

Vašek, Jakub

Draci

1998

OF

Podle stránek  ČBA - http://www.baseball.cz/

***

Junioři stříbrní na Poháru U18

Pohár byl vyvrcholením jarní části sezóny pro kategorii do 18 let. Dobré umístění na poháru znamenalo automatickou kavalifikaci na podzimní mistrovství republiky.

Pohár jsme začali v pátek hned prvním zápasem v 9 hodin proti Hrochům. Zápasem jsme se protrápili a naše výhra byla spíše zásluhou neschopnosti hroších nadhazovačů hodit strike. Získali jsme 13 bodů za pomoci 5 dobrých odpalů, což není rozhodně dobrá vizitka. Pozitivem byla obrana a nadhoz, která dovolila pouze 3 body.

V následujícím odpoledním zápase nás čekalo povinné vítězství nad repre U15. Zápas skončil 20:0 v náš prospěch. Naši pálkaři si po ranním zápase spravili chuť a nastříleli 18 hitů. Nadhazovači pustili pouze 2 reprezentanty na metu a obrana zahrála bezchybně.

Po odstoupení Tempa z turnaje se musel lehce upravit rozpis, což mělo za následek oba sobotní zápasy se stejným soupeřem a to se silnou Technikou. První zápas byl od začátku vyrovnaný a dokonce se rozhodoval až pomocí tie-breaku, kde jsme byli šťastnějším týmem a dokázali vyhrát. Druhý zápas jsme si již od začátku pohlídali a Technice dovolili výsledek pouze zkorigovat na konci zápasu na konečných 8:3. Výhra v těchto dvou zápasech znamenala postup do finále.

Nedělní finále se odehrálo v odpoledních hodinách na hřišti v Třebíči, kam jsme vyrazili po obědě oslabeni o Honzu Nebenführa, který odjel reprezentovat Evropu na Floridu. Vše vycházelo podle plánu, naši nejlepší nadhazovači nebyli vyházení, vylosovali jsme si domácí.

Zápas začali Arrows na pálce a přišlo něco neočekávaného, prvních 5 pálkařů se dostalo na metu dobrým odpalem a zvládli si připsat 4 body v první směně. Naši kluci se nenechali zaskočit a odpověděli ihned dvěma body. Jenže ostravákům bodová smršť v první směně nestačila a dalším tlakem přidali 3 body, 7:2. Nám se v dohrávce nedaří bodovat. Volíme střídání nadhozu a doufáme v zastavení tlaku. To se daří a Arrows už do konce zápasu žádné body nepřidají. Nám se daří prosazovat vždy pouze jednou za směnu což je málo na nějaké body. V poslední směně se nám ještě daří dostat soupeře pod tlak, ale 5 bodů v jedné směně je proti takovému soupeři moc, takže pouze korigujeme výsledek na konečných 7:3.

Druhé místo je pro kluky zklamáním, chybělo trochu štěstíčka, ale je potřeba uznat, že Arrows se na nás výborně připravili a vyhráli zaslouženě.

Pozitivní je letošní nadhoz a obrana, naši nadhazovači na sobě letos v zimě opravdu zapracovali a díky tvrdé práci v TCD jsou výborně připravení.

http://www.draci.cz/article/10123/juniori-stribrni-na-poharu-u18

1. Arrows Ostrava
  2. Draci Brno
  3. Kotlářka Praha
  4. Technika Brno
  5. Cardion Hroši Brno
  6. Nuclears Třebíč
  7. Repre ČR U15
  8. Eagles Praha
  9. Blesk Jablonec

 

http://www.baseball.cz/modules.php

Podle stránek brněnských Draků a ČBA...

***

Individuální trénink pálky...

***

Junioři U18 získali stříbro na MČR

Po velké finálové bitvě si z Ostravy odvážíme pohár a medaile za druhé místo na MČR U18.

Vše začalo v pátek zápasy ve skupině. Systém turnaje byl nastaven tak, že každý postupuje do play-off a vítěz skupiny je nasazen přímo do semifinále. Díky téhle skutečnosti proti nám nikdo z pražských soupeřů nepoužil své nejlepší nadhazovače na delší dobu. Tempo porážíme 8:2, Kotlářku následně 11:0.

V sobotu bylo na programu semifinále, do kterého přes Tempo prošli Hroši. Hroši si schovali svého nejlepšího nadhazovače do bojů o 3-tí místo, což znamenalo hladký průběh zápasu 11:1.

V neděli se odehráli zápasy o umístění, které předcházeli velkémů finále již tradičních soupeřů Draků a Arrows. Oba týmy si ušetřili své nejlepší nadhazovače, což slibovalo velkou a vyrovnanou bitvu. Arrows chytře nasadili svoji dvojku Kubicu, proti našemu Honzovi Nebenführovi. První smena začala z naší strany trošku nesoustředěně, což mělo za následek první bod na straně Arrows. V první směně se nám nedaří odpovědět, ale postupným tlakem se dostáváme v polovině zápasu do vedení 4:1, to bylo od nás v útoku vše. Ostrava se začala prosazovat víc než na začátku zápasu a s přispěním pár našich chybiček vyrovnala stav na 4:4. Vyrovnaný stav vydržel až do poslední směny což znamenalo tie-break. Ten pro nás začal velmi dobře kdy se dám podařilo udělat dva outy ze vzduchu bez  posunu běžců. Arrows se ale nevzdali a po dvou dvoumetových odpalech si zajistili vedení 8:4. Nám se v závěru zápasu nepodařilo bodovat a získat titul v kategorii do 18 let.

Lehké zklamání proběhlo určitě u všech zúčastněných, včetně rodičů, ale takový je sport, vyhrát může jen jeden. Nezbývá nám nic jiného než se pokusit o vítězství v již rozběhlém finále do 21 let.

Vicemistri v kategorii do 18 let se stali: Martin Bareš, Filip Čapka, Martin Červinka, Ondra Furko, Adam Jarolím, Martin Kalábek, Martin Klanica, Lukáš Menšík, Jan Nedenführ, Lukáš Řehůřek, Richard Schmied, Radim Šedý, Vašek Tauš, Kuba Vašek.

under-18-ostrava-2015.jpg

Jan Altrichter
***

U21 po roční pauze opět zlatí

Po těžkém boji s ostravskými Arrows jsme ovládli poslední rozhodující zápas.

Finálová série začala druhý víkend v září. Za krásnoho počasí jsme vyjeli rozehrát sérii hranou na 3 vítězné zápasy do Ostravy.

První zápas se hrál v sobotu v 5 hodin odpoledne. Zápas byl bodově štědrý a skončil naštěstí výhrou 10:9 pro nás.

Druhý zápas hraný v neděli škončil výhrou Arrows 3:1, po výborných výkonech obou nadhazovačů.

Třetí a čtvrtý zápas se přesouval poslední žáříovou sobotu do Brna. V první zápase se po bodově vydařené směně povedlo zvítězit ostravským 5:3.

Ve čtvrtém, který by zároveň prvním matchballem Arrows, se nám daří začátek zápasu a vedení 6:2 z první třetiny zápasu již Arrows pouze kosmeticky upravují na 6:3.

Poslední zápas se znovu přesouvá do ostravy a jde v něm o vše, kdo zvítězí bude mistr republiky do 21 let. Bodujeme hned v první směně a dostáváme se lehce do pohody, postupně přidáváme body a zároveň se nám daří drřet ostravské pálkaře doleko od domácí mety, zápase probíhá v naší režiji a když před dohrávkou poslední směny vedem 9:3, doufáme, že už by se to konečně mohlo podařit. Arrows se sice nevzdávají ale získat body se jim nakonec nedaří a my můžeme slavit, po 3 druhých místech konečně zlatí!!!!!!

ROzhodně by se dalo v každém zápase vyzdvihnout několik hráčů kteří zazářili, ale myslím, si že titul nemůžou vyhrát individuální výkony ale kompaktní výkon celého týmu.

Poděkování patří všem co nás podporovali, všem rodičům zo podporu hráčů a pomoc s dopravou na zápasy, Tomovi Furkovi za celoroční dřinu a hlavně hráčům, za to jak se k finále postavili a jaký vytvořili tým.

Mistry do 21 jsou: Vašek Jukl, Adam Hajtmar, Jan Svoboda, Lukáš Janíček, Petr Jareš, Filip Moštěk, Vojta Pospíšil, Jan Rovný, Martin Bareš, Filip Čapka, Martin Červinka, Ondra Furko, Adam Jarolím, Martin Kalábek, Martin Klanica, Lukáš Menšík, Jan Nedenführ, Lukáš Řehůřek, Richard Schmied, Radim Šedý, Vašek Tauš, Kuba Vašek a nesmím zapomenout na Filipa Fabiana, Michala Krůla, Filipa Pospíšila, Tomášek Kolka, Michala Kotačku a Martina Hřiba, kteří nám pomohli odehrát zápasy, kde chyběli reprezentanti a také pomáhali se zajištěním tabule a komentováním.

Ještě jednou díky všem kteří byli u toho.

Realizační tým: Headcoach - Alex Derhak, Asistenti: Jan Altrichter, Tomáš Furko

Za relizační tým Jan Altrichter

Foto s laskavým svolením p. Červinky

u-21-mistri-republiky-2015.jpg

***

První zlatonka chycena před 20 lety

V sobotu 17. 10. 2015 všichni Draci a jejich příznivci zakončili slow-pitchovým turnajem další úspěšnou sezonu.

Historie Draků Brno se píše již více než 40 let. Je tomu však 23 let, co se rozhodující měrou na chodu klubu podílí Igor Kratochvíl. A za 23 let tomu bylo poprvé tuto sobotu, kdy se Igor zhostil role uvaděče zakončení sezony a pronesl pár prvních hřejivých slov. V hledišti nechyběl ani Michal Jukl, který před 30 lety pořádal legendární nábor na hřišti Moravské Slávie, moc pomohl oživení našeho sportu a přivedl do černých barev také hráče jako Lubomíra Miku a Tomáše Adamce, kteří samozřejmě na zakončení nechyběli.

No a aby toho nebylo málo, tento rok je to přesně 20 let, kdy se seniorskému celku podařilo vyhrát první mistrovský titul v nejvyšší soutěži pod taktovkou tehdy 31-letého Geoffa Samuelse.

Na závěr promluvil Arnošt Nesňal a přirovnal nás k pyramidě. Sám jsem v sobotu stál na jedné ze tří stran pyramidy mezi mnoha trenéry, kterým se podařilo dostat všechny kategorie našeho systému do finále MČR -  „8FINALS SEASON 2015.

Na druhé straně pyramidy stáli ocenění hráči každé kategorie:

OCENĚNÍ

U21

 

MVP

Ondřej Furko

Polař

Adam Jarolím

Pálkař

Martin Červinka

Nadhazovač

Jan Nebenführ

Nováček Roku

Richard Schmied

   

U18

 

MVP

Martin Červinka

Polař

Martin Kalábek

Pálkař

Martin Bareš

Nadhazovač

Radim Šedý

Nováček Roku

Lukáš Řehůřek

   

U15

 

MVP

Zdeněk Chvátal

Polař

Lukáš Hudeček

Pálkař

Michal Kotačka

Nadhazovač

Tomáš Jurčík

Největší dříč

Martin Hřib

   

U13

 

MVP

Milan Prokop

Polař

Matěj Vlach a Lukáš Malý

Pálkař

Ondřej Králík

Nadhazovač

Ondřej Chlubna

Srdce týmu

Ondřej Koukal

Objev Roku

David Mergans

   

U11

 

MVP

Jakub Winkler

Polař

Vojtěch Prokop

Pálkař

Šimon Klacl

Nadhazovač

Vincent Major

Skokan Roku

Hugo Pejchar

Žolík Roku

Jakub Čepelák

   

U9

 

MVP

Vojtěch Ventruba

Polař

Michal Malý

Pálkař

Štěpán Paulík

Nováček Roku

Jaroslav Moravec

Skokan Roku

Jakub Vyskočil a Aleš Kňákal

   

U8

 

MVP

Matias Takeda

Polař

Jan Kubelka

Pálkař

Dominik Just

Nováček Roku

Samuel Troubil a Daniel Peška

Skokan Roku

Vít Ventruba

   

U7

 

MVP

Andy Wiacek

Polař

Tomáš Homola

Pálkař

Gabriel Valko

Nováček Roku

Michal Liška

Skokan Roku

Jan Vladík a Jiří Hartmann

 

Neumím si představit jaké základy jsou v Gize, u nás je však také postaráno na nějaký rok dopředu. Z hřiště jsme jak my trenéři, tak hráči, viděli základnu - nespočet spoluhráčů, rodičů a fanoušků, bez kterých by to nikdy nešlo.

Uvidíme, co přinese další rok. Největší sousto si ukousl celek A-týmu, který se těší na účast v Evropské lize a v případě, že se celý projekt vydaří, hráče čeká velmi náročná sezóna. Je to šance dostat jak náš český baseball, tak ten evropský, trošku výš. Je to šance pro mladé hráče ukázat se v extralize a hlavně je to šance přilákat na baseball více lidu z veřejnosti. Třeba se zadaří a naše pyramida bude zase o rok silnější. Těšíte se? Uvidíme se v sezoně 2016.

 

Felliny

 

PS: Poděkování ještě zaslouží firma Horsewag a jejich fajnová výroční trička a Petru Červinkovi za precizní fotodokumentaci celé akce - fota naleznete zde:

https://www.facebook.com/petr.cervinka/media_set?set=a.10203701422574732.1073741896.1792659355&type=3  

 

Podle stránek brněnských Draků - http://www.draci.cz/